Pytliaci štvorkolkami štvali a zrazili gravidnú srnku so srncom. Domov si odniesli odrezané nohy a hlavu

Michal Slivka z oddelenia komunikácie Prezídia Policajného zboru uviedol, že páchateľom za tento čin hrozí trest odňatia slobody až na 5 rokov. Svojím konaním spôsobili škodu vo výške takmer 4-tisíc eur. Pytliaci na Orave obzvlášť ohavným spôsobom zabíjali vysokú zver. Prípadom sa už zaoberá enviropolícia, informuje na svojom Polícia SR.

 

Počas uplynulého víkendu pytliaci na štvorkolkách zabili jedného srnca a jednu gravidnú srnu. Spravili tak v období, keď je táto zver chránená. Dôvodom je, že srny privádzajú na svet potomkov.
Pytliaci zver najprv štvorkolkami štvali a nakonci ju zrazili, čím ju aj usmrtili. Aby toho nebolo málo, domov si vzali „trofeje” v podobe odrezaných nôh a srncovi odrezali aj hlavu.
Pytliactvo na Slovensku pritom nie je žiadnou novinkou. Polícia sa nepravidelne stretáva s mŕtvymi zvieratami, ktoré pytliaci zabili buď pre trofej, alebo „len tak”. Známe sú aj prípady usmrtených dravcov.

  

 

Zdroj: https://refresher.sk/114365-Pytliaci-na-Orave-stvorkolkami-stvali-a-zrazili-gravidnu-srnku-so-srncom-Domov-si-odniesli-odrezane-nohy-a-hlavu
FB Polícia Slovenskej republiky