Ženu napadol a zabil medveď pred rodinnou chatou. Všetko videl jej deväťročný syn

Stephanie Blais práve telefonovala so svojim otcom, keď ju pred jej chatou v McKie Lake v kanadskej provincii Saskatchewan napadol medveď čierny.

 

 

Dovolenka sa zmenila na obrovské nešťastie. Štyridsaťštyriročnú Kanaďanku pred rodinnou chatou napadol a na smrť dohrýzol medveď. Krvavý incident z chaty sledoval jej deväťročný syn, píše Daily Mail.

Stephanie Blais práve telefonovala so svojim otcom, keď ju pred jej chatou v McKie Lake v kanadskej provincii Saskatchewan napadol medveď čierny.

„Zavolala mi, aby mi povedala, že vodoryska nefunguje a že jej muž ju opravil. Potom povedala svojmu synovi, Elimu, aby utekal dovnútra a chytil anténu,“ povedal Stephanin otec Hubert Esquirol. To boli posledné slová, ktoré mu jeho dcéra povedala, potom už v telefóne počul len neidentifikovateľné zvuky.

Na linke zostal ešte niekoľko minút, keď mu však Stephanie neodpovedala, zrušil hovor a pokúšal sa dovolať naspäť, no neúspešne. „Tie zvuky boli znepokojujúce. Napadlo mi, že by mohlo ísť o útok medveďa, ale také útoky sa predsa nedejú často,“ dodal Stephanin otec.

Jej manžel Curtis zavolal Hubertovi asi o desať minút neskôr. „Povedal mi, že Stephanie napadol medveď. Zviera však od nej nechcelo odísť, a tak ho Curtis zastrelil,“ vysvetlil.

Curtis okamžite začal s oživovaním svojej manželky, no neúspešne. Celú situáciu z chaty sledoval aj ich deväťročný syn Eli.

Rodina je z útoku v šoku. Hoci o výskyte medveďov v okolí chaty vedeli, nikdy predtým ich zvieratá neohrozovali. „Nikdy sme vonku nenechávali jedlo, nikdy sme im nedali dôvod, aby tam zostali. Nikdy sme nestretli žiadneho podráždeného medveďa, ktorý by zaútočil. Vždy proste utiekli,“ dodal.

Podľa vyšetrovateľov išlo o nevyprovokovaný útok. Stephanie bola pravdepodobne k medveďovi otočená chrbtom a nevidela zviera prichádzať. V žalúdku medveďa našli množstvo lesného ovocia, takže sa domnievajú, že zviera nebolo hladné. Prečo medveď zaútočil, si nevedia vysvetliť.

 

Zdroj: https://www.tvnoviny.sk/zahranicne/2005734_zenu-napadol-a-zabil-medved-pred-rodinnou-chatou-vsetko-videl-jej-devatrocny-syn