V obci Háj napadol medveď 20-ročného mladíka, dohrýzol mu obe ruky

Podľa portálu emefka.sk, v obci Háj pri Turčianskych Tepliciach zaútočil medveď na 20-ročného muža. Hovorca Ministerstva životného prostredia SR Tomáš Ferenčák informoval, že na miesto už dorazil zásahový tím Štátnej ochrany prírody, ktorý po medveďovi pátra a po jeho nájdení medveďa usmrtia.

Medveď mladíkovi dohrýzol obe ruky, pričom zranenia si vyžiadali ošetrenie v nemocnici. „V tejto chvíli je najdôležitejšie, že mladý muž je mimo ohrozenia. Štátna ochrana prírody robí maximum, aby problémového medveďa vypátrala,“ uviedol minister životného prostredia Milan Chrenko.

Šéf envirorezortu sa spojil s rodinou poraneného mladého muža a vyjadril ľútosť nad celou situáciu. Otec poškodeného ministrovi v rozhovore spomenul, že sedem rokov boli ignorované jeho žiadosti o náhradu škôd spôsobených medveďom na hospodárskych zvieratách.

„Minister inicioval preverenie postupu príslušného okresného úradu v danej veci, nakoľko v prípade škôd spôsobených chráneným živočíchom náleží adekvátna kompenzácia,“ doplnil hovorca envirorezortu.

 

Zdroj: https://emefka.sk/v-obci-haj-napadol-medved-20-rocneho-mladika-zasahovy-tim-po-medvedovi-patra/?fbclid=IwAR3xKwhasl4D5yDrLAzVJEzMebs3YBbCqqADiEINCwG6jxz4uPR0CwCD1JQ

Zdroj foto: Facebook/Štátna ochrana prírody SR