Na vlastnom dvore ho napadol diviak. Muž z Čachtíc takmer prišiel o život

K diviačej zveri sa nikdy nepribližujte ani sa ju nesnažte vyhnať.


Dvestokilový diviak. Foto: TV Markíza

 

Pri strete s vyplašeným viac než dvestokilogramovým diviakom takmer prišiel o život 49-ročný muž z Čachtíc. Divé zviera sa dostalo z kukuričného poľa na jeho dvor. Muž pribehol na krik dcéry, v okamihu bol však na zemi.

Diviak trielil po ulici krátko predtým, než napadol muža. Na to, že je pri plote, upozornil štekajúci pes. Keď mladá žena išla zistiť, čo sa deje, vyrútil sa na ňu.

„Utekala som rýchlo za altánok, tak som vyšla na plot, odtiaľ som kričala na tatina a neviem, či som mu stihla povedať, že je tu diviak, alebo nestihla. Len tatino vyšiel spoza domu a vtom ho naberal diviak,“ opísala situáciu dcéra napadnutého muža Silvia Kyselová.

Muž chvíľu zápasil s viac než dvestokilogramovým kolosom na zemi. Po útoku sa s veľkými ranami na nohách doplazil do domu. Pri súboji stratil veľa krvi.

Hovorkyňa Fakultnej nemocnice Trenčín Martina Holecová potvrdila, že muž utrpel viacero tržných rán. „Najvážnejšie bolo zasiahnutie svalovej artérie, ktorá krvácala. Aktuálne je v stabilizovanom stave,“ dodala Holecová.

Zviera sa do dediny dostalo z neďalekého poľa, kde poľnohospodári zbierali kukuricu. Pre diviačiu zver sú to švédske stoly.

„Diviak sa držal v kukurici až do posledného riadku, keď išiel kombajn. Potom vlastne vybehol, teda hľadal si priestor, kde sa schová,“ hovorí predseda poľovníckeho združenia Čachtice Roman Krajčovič.

V prípade, že sa niekde v okolí pohybuje zviera, nemusí sa správať agresívne, no aj tak sa k nemu v žiadnom prípade nepribližujte. Nesnažte sa ho ani vyhnať. Človek, ktorý sa nestretol s diviakom, nemá šancu odhadnúť, akú obrovskú silu má toto zviera.

„Voľakedy sa tak hovorilo, že keď ideš poľovať na medveďa, upovedom o tom lekára, a keď ideš poľovať na kanca, upovedom o tom hrobára. Ten diviak má obrovskú silu, ak má už vyvinuté kly. Ak je to dospelý diviak, tak dokáže spôsobiť strašné rany,“ radí hovorca Slovenskej poľovníckej komory Alojz Kaššák.

Celú reportáž nájdete po kliknutí na tento odkaz. 

 

Zdroj: https://www.tvnoviny.sk/domace/2042880_video-na-vlastnom-dvore-ho-napadol-200-kilovy-diviak-muz-z-cachtic-takmer-prisiel-o-zivot