Medvedica napadla lesného pracovníka. Neodplašil ju ani hluk techniky

Vo štvrtok v dopoludňajších hodinách sa podľa tlačovej správy z odboru komunikácie Lesov Slovenskej republiky v oblasti, ktorá patrí pod lesnú správu Divín v rámci organizačnej zložky OZ Poľana prišlo k útoku medveďa.

Množiace sa útoky nielen v oblasti Poľany podľa vedúcej odboru komunikácia Lesov Slovenskej republiky Makanovej signalizujú, že početnosť medveďa hnedého na Slovensku rýchlo narastá nad únosnú mieru. „Podľa predbežných informácií útoku nezabránil ani pracovný hluk lesnej techniky, čo oprávnene vyvoláva obavu, že vplyvom prísnej ochrany dochádza aj pri tomto druhu veľkej šelmy ku zmenám v správaní a strate plachosti. Početnosť kolíznych stretov medveďov so zamestnancami v lesnom hospodárstve a s verejnosťou sústavne narastá a je len otázkou času, kedy môže dôjsť k fatálnym následkom na živote človeka po útoku medveďa hnedého,“ uviedla.

Lesy SR ďalej upozornili, že neprimerane vysoká početnosť tejto šelmy bez jasných pravidiel v oblasti odborného manažmentu môže spôsobiť nepredvídateľné dopady v sociálno-ekonomickej oblasti v najcitlivejších regiónoch Slovenska.

 

 

Zdroj: https://www.cas.sk/clanok/2812803/medvedica-napadla-nic-netusiaceho-pilcika-ked-uz-ani-toto-nezabranilo-utoku-tak-je-zle/
Zdroj fotografie: https://chkopolana.sopsr.sk/galeria/