Medveď vytiahol zo stanu spiaceho muža a ťahal ho do lesa aj s kamarátom visiacim na nohe

Člena expedície prekvapilo, že šelma ignorovala stan s jedlom a dala prednosť človeku.

Na členov medzinárodnej vedeckej expedície, ktorí stanovali pri ruskom jazere Kisi, zaútočil počas spánku veľký medveď hnedý. Incident, pri ktorom utrpel zranenia mladý muž (22), sa odohral ešte začiatkom júla. Keďže k nemu došlo v odľahlej Magadanskej oblasti, ktorá je bez telefónneho signálu, nebol bezprostredne nahlásený. Informoval o tom portál Siberian Times.

Medveď v skorých ranných hodinách roztrhol stenu stanu a vytiahol z neho spiaceho študenta Nikolaja Maximova (22). Mladíka chytil za rameno a začal ho ťahať preč, v tom mu však na pomoc prišiel ďalší študent, ktorý sa Nikolajovi zavesil za nohu. Hluk zalarmoval ostatných členov expedície. Jeden z nich najskôr dvomi výstrelmi do vzduchu medveďa vystrašil, a keď šelma mladíka pustila, zastrelil ju.

 

 

„Bolo zvláštne, že medveď ignoroval stan s jedlom a rovno zaútočil na človeka," čudoval sa Vasilij Kolodežnikov, riaditeľ Inštitútu prírodných vied zo Severovýchodnej federálnej univerzity v Jakutsku.

Napadnutý študent utrpel pri útoku medveďa šok. Zviera mu spôsobilo tržné rany a škrabance na ramene. Pre zlé počasie navyše musel čakať na záchranársky vrtuľník asi 10 hodín. Previezli ho do najbližšej nemocnice v meste Magadan, odkiaľ ho po troch dňoch prepustili a mohol sa vrátiť domov do Jakutska.

 

Zdroj: https://www.tvnoviny.sk/zahranicne/1975854_medved-vytiahol-zo-stanu-spiaceho-muza-a-tahal-ho-do-lesa-aj-s-kamaratom-visiacim-na-nohe