Medveď opäť útočil, tentokrát išlo o hubára

Medzi obcami Liptovská Kokava a Pribylina v stredu popoludní zaútočila medvedica na 57-ročného hubára. Ako informovala hovorkyňa Štátnej ochrany prírody (ŠOP) SR Kristína Bocková, k útoku došlo pri rieke Belá mimo intravilánu obce a mimo označených turistických trás.

Medveď muža, ktorý hľadal huby v neprehľadnom lesnom poraste, ľahšie zranil na bruchu a pravej hornej končatine. Hubár z miesta útoku odišiel sám a po návrate domov si privolal záchranku. „Ľahšie zranenia si nevyžadovali hospitalizáciu a po ošetrení bol prepustený do domácej liečby,“ uviedla Bocková.
Zásahový tím pre medveďa hnedého o útoku informovala a privolala polícia. Štátni ochranári preverili miesto útoku, komunikovali so záchranármi a snažili sa skontaktovať so zraneným.

„S najväčšou pravdepodobnosťou muž pre hukot rieky nepočul varovné signály od medvedice, ktorá sa pohybovala pri toku. V drvivej väčšine prípadov medveď najprv varuje vrčaním alebo fučaním, aby sa človek nepribližoval. Zaútočia až následne,“ poznamenala Simona Klamárová zo Zásahového tímu pre medveďa hnedého – Sever.


Foto zdroj: www.gearcheckers.com

Zdroj: https://emefka.sk/na-liptove-medved-zautocil-na-57-rocneho-hubara/