Medveď napadol ženu, keď zbierala černice. Vrtulník ju previezol do nemocnice

Medveď zaútočil na ženu (58) v ovocnom sade pri obci Hradište v okrese Poltár. Podľa informácií TV Markíza medveď ženu doškriabal a dohrýzol, šelma útočila aj na hlavu. Po zranenú letel záchranársky vrtuľník, podvečer už bola v stabilizovanom stave, leží na Klinike úrazovej chirurgie vo Fakultnej nemocnici F. D. Roosevelta v v Banskej Bystrici.
Útok sa mal stať včera (1.9.) poobede okolo 17-tej hodiny.


Foto: Facebook/Air-Transport Europe, letecká záchranná služba

Medveď zaútočil, keď žena zbierala černice

Medveď útočil popoludní a bolo to neďaleko obce. Žena môže hovoriť o veľkom šťastí, pretože tentoraz sa s ňou na černice vybral manžel, väčšinou chodievala sama. Bol to jej koníček. Pravidelne zvykla chodiť aj na hríby. Mohutné zviera na ňu zaútočilo pri zbieraní, manžel bol počas útoku približne 50 metrov od nej. Medveď sa potom zrejme zľakol a utiekol. Manžel ženu hneď ratoval a volal záchranku.

Ide o druhý útok medveďa na človeka na strednom Slovensku. Pár dní pred koncom augusta poranil medveď muža v obci Dúbravy, čo je v okrese Detva. Muž bol na prechádzke a hľadal hríby.

„Spôsobil jej tržné a hryzné rany v oblasti krku, ramena a stehna. Primárne ošetrenie jej poskytli privolaní pozemní záchranári. Posádka leteckých záchranárov si pacientku po pristátí v blízkosti miesta nešťastia následne prevzala do svojej starostlivosti a po doplnení liečby a stabilizovaní vitálnych funkcií bola v spolupráci s ostatnými záchranármi prevezená k vrtuľníku, preložená na palubu a letecky transportovaná na urgentný príjem," informovala po nešťastí Air-Transport Europe, letecká záchranná služba.

 

Zdroj: https://www.tvnoviny.sk/domace/2037615_tu-su-detaily-utoku-medveda-na-zenu-v-ovocnom-sade-za-hradistom-zivot-jej-zachranil-manzel