Lyžiara na svahu naháňal medveď. Na šelmu ho upozornili ľudia z lanovky

Incident sa odohral v rumunskom lyžiarskom stredisku Predeal počas víkendu.

Nič netušiaceho muža na lyžiarskej zjazdovke prenasledoval medveď. Na to, že mu má za chrbtom šelmu, ho upozornili až ľudia zo sedačkovej lanovky. Jednému z nich sa celý incident podarilo zachytiť na videu, píše portál Upi.com.

Celý incident sa odohral v rumunskom lyžiarskom stredisku Predeal počas víkendu. Video zverejnil na YouTbe David Creta, ktorý nič netušiaceho lyžiara na zjazdovke upozornil, že má za chrbtom medveďa.

Lyžiar duchaprítomne odhodil svoj batoh na zem, čím sa mu podarilo odvrátiť pozornosť medveďa na dostatočne dlhú dobu, aby stihol zvieraťu uniknúť.

Policajný hovorca Ion Zaharia uviedol, že rozhodnutie odviesť pozornosť medveďa bolo správne, pretože inak by sa mu pravdepodobne pred šelmou nepodarilo uniknúť. Zároveň uviedol, že polícia v ten deň zaznamenala tri tiesňové volania upozorňujúce na výskyt medveďa na rôznych miestach lyžiarskeho strediska.

Zaharia uviedol, že medveď po príchode policajných terénnych vozidiel utiekol do lesa. Úrady však zvažujú, že medveďa po lokalizácii premiestnia na iné miesto, aby tak predišli prípadným konfrontáciám šelmy s lyžiarmi na svahu.

 

Zdroj: https://www.tvnoviny.sk/zaujimavosti/2018924_video-lyziara-na-svahu-nahanal-medved-na-selmu-ho-upozornili-az-ludia-z-lanovky