Diviak pred Národným divadlom v Bratislave

Vo viacerých častiach Bratislavy nie je ničím výnimočným, ak človek pri prechádzke po sídlisku narazí na skupinu diviakov. Vystrašené a zatúlané zvieratá sa po uliciach z času na čas túlajú najmä vo večerných hodinách. To potvrdzuje fotografia z Karlovej Vsi odfotená v novembri minulého roku. 

    
Zdroj fotografie: fb Karol Tisoncik                                                                                          Zdroj fotografie: Tiktok danny9690

Tentokrát sa rodinka diviakov vybrala na prechádzku za bieleho dňa, veselo si vykračovala po električkovej trati pri zastávke Lanfranconi, kde ju natočilo viacero ľudí. Jeden z cestujúcich čakajúcich na zastávke neváhal a vytiahol mobil, kým rodinka kráčala pred električkou smerom na zastávku. Diviaky našťastie v mestskom prostredí na ľudí nijako nereagovali.

„Vychýlenie rovnováhy životného prostredia môže mať rôzne podoby. S touto sa stretávame v Bratislave už takmer denne. Pár dní dozadu naši pracovníci počas nočnej služby stretli priamo v srdci Karlovej Vsi stádo cca päťdesiatich kusov,“ vysvetľuje starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová na svojom facebookovom profile. „Predpokladám, že divá zver je predmetom nejakého vlastníckeho práva, keď nie nikoho iného, tak štátu. Bolo by načase, aby štátne inštitúcie konečne aj tomuto javu začali venovať primeranú pozornosť,“ vyzvala starostka kompetentné úrady. 

Tento rok sú diviaky premnožené. Podla informácií z webu bratislavaden.sk bol na stredu 12. januára na Devínskej Kobyle naplánovaný odlov diviakov. Poľovníkom sa podarilo v rámci jedného dňa uloviť 19 diviakov, štandardne odstrelia dvoch za týždeň.


Zdroj fotografie: fb Barbora Sajgalikova

V stredu 9.2. vo večerných hodinách sa pred novou budovu Slovenského národného divadla objavil diviak. Video na sociálnej sieti zverejnila večer zamestnankyňa divadla. Priblížil sa ku vchodovým dverám, rýchlo prebehol okolo ľudí, ktorí sa na divé zviera začudovane pozerali. Nie je jasné, kam malo toto divé zviera namierené.

 

Zdroj: https://refresher.sk/109952-VIDEO-V-Bratislave-sa-rodinka-diviakov-prechadzala-po-elektrickovej-trati-pocas-dna-Cakame-na-nestastie-pyta-sa-starostka

          https://bratislavaden.sk/bratislavske-diviaky-ovladli-internet-rodinka-sa-premavala-na-trati-a-zablokovala-premavku/

          https://refresher.sk/110188-VIDEO-Diviaky-su-uz-aj-v-centre-Bratislavy-Svinu-natocili-pred-Narodnym-divadlom