Príprava škatuľky prežitia

Škatuľka prežitia je taký balíček vybavenia na prežitie, ktorý sa ti zmestí do vrecka. Pri každej príležitosti, keď ideš na výlet do prírody, hoci len na pár hodín, vezmi si škatuľku so sebou

 

Predstav si, že uviazneš v prírode bez potravy, vody a prístrešia, ale máš pri sebe škatuľku prežitia. Tak sú tvoje šance na prežitie oveľa väčšie. Z nasledujúceho opisu sa môžeš dozvedieť, ako si ju vyrobiť. V prvom rade si nájdi malú kovovú alebo umelú škatuľku, ktorá má pevne zapadajúci a vodotesný vrchnák (vhodné sú škatuľky z tabaku alebo aj nádobky na jedlo). Potom si kúp alebo zožeň tieto predmety a opatrne ich ulož v škatuľke:

1.  škatuľka zápaliek – hlavičky zápaliek namoč do roztopeného vosku zo sviečky a nechaj ich uschnúť. Tak sa stanú zápalky nepremokavými. Pred použitím zoškriab z hlavičiek vosk.

2. menšia sviečka

3. kresací kameň a ocieľka na zapálenie ohňa – toto si môžeš kúpiť v ktoromkoľvek obchode s tovarom zameraným na turistiku

4. šijacia súprava na opravu poškodeného odevu

5. signalizačné zrkadielko

6. rybársky háčik, silón a olovené závažie

7. zvitok tenkého medeného drôtu na výrobu pascí

8. tabletky vhodné na dezinfekciu vody na jeden týždeň

9. zatvárací špendlík (zicherka)

10. kompas menšieho rozmeru

11. zvinuteľné rezacie lanko

 

S týmto vybavením vo vrecku si pripravený na všetko. Dokážeš si zapáliť oheň, získať potravu, piť čistú vodu, stavať úkryt a vieš si opraviť odev.