Čistenie vody

Cítiš sa chorý a máš závrat. Žalúdok sa ti búri a cítiš, že by si mal utekať na toaletu. To všetko môže zapríčiniť aj voda skonzumovaná pred pol hodinou...

 

Voda môže obsahovať neviditeľné baktérie aj vtedy, keď ju prefiltruješ. Môže spôsobiť otravu, dokonca aj smrť. Preto je dôležité prečistenie vody, čo nie je ťažkou úlohou. Na dva najlepšie a najrýchlejšie spôsoby vyčistenia vody slúži profesionálne vybavenie. Tabletky na čistenie vody sú lacné, navyše ich môžeš mať pri sebe bez akýchkoľvek problémov. Sú to chemikálie, ktoré ničia baktérie. Dodržaním návodu na použitie, ktorý nájdeš v balení, môžeš ich pomocou vyrobiť pitnú vodu. Druhým spôsobom je použitie zariadenia na čistenie vody. Také si môžeš zaobstarať v špecializovaných športových predajniach. Zariadenie obsahuje chemikálie potrebné na vyčistenie vody. Ty musíš urobiť len toľko, že jednu časť zariadenia vložíš do vody, rúčkou hýbeš hore a dole, pričom čistá voda začne okamžite vytekať cez trubičku zariadenia. Je to také jednoduché.

Prirodzený spôsob čistenia vody je tiež vyhovujúci. Nad ohnisko umiestni kovovú nádobu naplnenú prefiltrovanou vodou a zohrievaj ju až po bod varu. Preváraj ju desať minút a nakoniec nechaj vychladnúť. Potom už môžeš piť túto vodu bez obáv. Na jednu vec však musíš dávať pozor: ak voda obsahuje nejakú umelú chemikáliu, napríklad hnojivo, ani prevarenie je nepremení na pitnú.