Rybarenie explozia na vodnom dne

Tento článok je inšpirovaný príbehom jedného pána ktorý vylepšil lov rýb s použitím krmidla pomocou jednoduchého triku.

 

Lovili ste už niekedy s drôteným krmidlom? Spoôsob, ako túto metódu vylepšit vznikla keď videl ako si jeden pán pripravuje multivitaminový nápoj zo šuimivej tablety, sledoval ako sa tableta v pohári dostáva „do varu“ a vtedy prišiel ten nápad. Prehovoril pána aby mu dal zvyšok multivitaminových tabliet, vzal svoje rybárske náčinie a pobral sa k vode. Tam naplnil drôtený košíček strúhankovým cestom, do ktorého vložil dve tablety. Postavil sa do vody a pod nohy si pustil krmidlo, ktoré podľa očakávania pod hladinou doslova explodovalo. Do výšky stúpalo množstvo malých bublin iek spolu s krmivom. O pár sekúnd bol na hladine mrak krmiva a potom začal pomaly opäť klesať ku dnu. Znova naplnil košíček krmivom a pripravil si udice. Úlovky nasledovali jeden za druhým, najprv menšie a potom i väčšie exempláre…

 

Úspech ho povzbudil a postupne začal svoju metódu vylepšovať. Zistil že pred ponorením do vody je vhodné krmivo uchovať čo najsuchšie, aby mali tablety pri ponorení čo najväčšiu silu. Pri love v hlbokej vode je vhodné vložiť krmivo i tablety do návnady v tvare ruky: má málo otvorov, takže šumivá tableta nepríde priskoro do styku s vodou, čiže vylúči sa predčasná explózia a aj napriek tomu bude krmivo vďaka vzduchovým bublinám z hĺbky dobre unášané k hladine.

 

Explózia na dne má nielen optický, ale aj akustický efekt pre ryby, ktoré sa tak veľmi rýchlo dostávajú k mraku krmiva. Kalciové a magnéziové šumivé tablety majú dlhší účinok než multivitamínové, multivitamínové však obsahujú farbivo, čiže sú pre ryby viditeľnejšie. Najideálnejšia je preto kombinácia multivitamínových a kalciových, resp. magnéziových šumivých tabliet.