Rebríkový posed s integrovaným podstavcom

Tento posed sa vyznačuje tým, že má malú výšku, vďaka ktorej môžeme posed ľahko premiestniť a vztýčiť ho bez dodatočných podper. rebrikový posed s podstavcom sa narozdiel od nožnicového opiera o šikmo postavené bočnice rebríka a vzadu o dve šikmé podpery. Taktiež je spevnený výstuhami. 

Návod na stavbu rebríkového posedu s podstavcom:

1. Bočnicu rebríka (A) a zadnú podperu (B), obe s rozmerom 284 cm položíme vedľa seba na rovnú plochu a na oboch vyznačíme z vrchu 70 cm a zo spodu 50 cm. Konce roztiahneme tak, aby sa na spodku roztvárali a spojíme ich v označenom mieste horným trámom (C) s rozostupom klincov 90 cm a spodným trámom (D) s rozostupom klincov 180 cm. Bočný diel vyrovnáme tak, aby vzdialenosť medzi klincami bola v oboch smeroch rovnaká (207,6 cm), potom pripevníme výztuhu (E). Rovnobežne s horným priečnym trámom vo vzdialenosti 55 cm nad ním, pripevníme opierku paží. (F)

2. Bočný diel otočíme a pripevníme nosník pre operadlo. (G)

3. Druhý bočný diel zhotovíme rovnako, len v zrkadlovom prevedení. 

4. Bočné diely postavíme vedľa seba zadnými podperami dole a spojíme ich  pomocou priečok (H), zadného priečneho trámu (I), operadla (J), sedadla (K) a zadnej výstuhy (L). Dávame pozor, aby bol rozostup medzi prednými bočnicami rebríka vždy rovnaký vpredu a vzadu. Prvú priečku umietníme 48 cm pod vrchným priečnym trámom a ďalšie v rozostupoch 30 cm. 

5. Posed postavíme a na opierky paží pripevníme opierku na zbraň (M). Bočnice rebríku presahujúce nad opierky paží môžeme po vyskúšaní pozície paží a zbrane odrezať. To platí aj pre ostatné rebríkové konštrukcie.